• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Setkání s géniem

lis 11 2021

Po mnoha covidových odkladech se den před sv. Martinem žáci naší školy konečně setkali s výjimečnou osobností, jež k nám zavítala až z daleké renesanční Itálie, s Leonardem da Vincim.

 

Žáci si pozorně vyslechli jeho životní osudy, a stáli tak pomyslně u zrodu jeho světoznámých uměleckých děl, stejně jako u nebývalých (pro jeho dobu však zatím) fantaskních nápadů. Poznali tak Leonarda jako člověka všestranného, který byl mistrem v oborech uměleckých a podobně i v oborech přírodovědných a technických. Právě vyváženým skloubením zdánlivě protikladných oborů tak pod rukama vznikla díla, jimž se až do dnešních dnů obdivuje celý svět, včetně žáků naší školy. Ti tedy měli po představení možnost zhlédnout Leonardova plátna Mony Lisy či Dámy s hranostajem nebo si vyzkoušet Leonardovy vynálezy, jež v mnoha ohledech předběhly svou dobu…