• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Honba za pokladem

říj 05 2021

K seznámení a utvoření dobré party ve školní družině přispěla dobrodružná hra Honba za pokladem. Děti si vylosovaly své týmové jméno a staly se tak z nich Piráti, Ptáci, Bubáci a Komáři.

Týmy řešily úkoly podle mapy na jednotlivých stanovištích v okolí školy. Každý tým musel splnit čtyři úkoly. Jednalo se například o zatlučení hřebíků, přemístění vršků od PET lahví pomocí hůlek do připravené mísy anebo vytvoření tankového pásu z novin a předvedení, jak funguje v praxi. Děti zvládly spolupracovat a táhnout za jeden provaz. Po splnění všech úkolů na děti čekal poklad v podobě sladké odměny. Ten si však musely taktéž najít ve venkovních prostorách školy. Honba za pokladem všechny náramně bavila a moc jsme si tento den společně užili.

Zapsal: tým vychovatelek