• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Pololetí ve školní družině Melč

led 24 2021

 

V září školní družina Melč otevřela tři oddělení s celkovým počtem 81 dětí.  Se školní družinou  spolupracují dvě asistentky pedagoga. V prvním školním týdnu byli žáci rozdělení do oddělení a nic nestálo v cestě tomu, abychom se začali věnovat naplánovaným akcím.

V rámci projektu Celé Česko čte dětem družina navštívila místní knihovnu, kde se nám velmi ochotně věnovala paní knihovnice Irena Lhotská. Součástí družiny jsou sběrové aktivity. Žáci sbírali kaštany, pomerančovou, citronovou kůru a hliník. Ve dvoře školky byl přistaven kontejner na papír a sbírka MOMENT (darované, pěkné oblečení) byla již podruhé v pololetí odvezena. Počasí přálo venkovním akcím a tak proběhl Orientační běh v parku a Kamínková olympiáda. Od 14. 10.2020 byla školní družina z nařízení vlády uzavřena. Paní vychovatelky a asistentky nelenily a proměnily podzimní výzdobu ve škole  v zimní, postaraly se o úrodu na školní zahradě a přesadily kytky, které stály v cestě rekonstrukci školní jídelny. V listopadu se žáci vrátili do družiny v různých skupinách. V družině jsme museli dodržet homogenní skupiny a tak nám pomáhaly paní asistentky.  Hlavně vlivem pandemie jsme odpískali přípravy na tradiční vánoční akce. Po Vánočních prázdninách přišla do školy pouze první a druhá třída. I tak jsme nelenili, žáci si ve svých odděleních zahráli turnaj v zimní dámě a zapojili se do 49. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné tvorby Lidice. Počasí v lednu bylo úžasné a tak školní družina pobývala převážně venku na sněhu a věnovala se zimním hrátkám.

zapsala:Steckerová Zdeňka