• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Projektový den mimo školu

říj 10 2020

1.října a 5.října 2020 se uskutečnily dva „Projektové dny mimo školu“, které byly financovány ze Šablon II a zúčastnili se jich žáci 2. až 5. ročníku.

První projektový den s názvem „Pravěk“ proběhl v nedalekém RS Zálesí ( Budišov nad Budišovkou). Děti si během projektového dne vyzkoušely, jak se žilo v pravěku. Byly pro ně přichystány hry, pohádky, výtvarné činnosti a soutěže. Druhý projektový den prožily děti v ekologickém centru Švagrov  -  Vernířovice ( Jeseníky). Zde byl program zaměřen na environmentální výchovu. Tématem tohoto programu byli ptáci. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací ohledně našich ptáků, plnily různé úkoly ,  soutěžily, kreslily a vyráběly krmivo pro ptáky do krmítek. Žáci naší školy si oba projektové dny velmi užili a společně se těšíme na další „Projektové dny mimo školu“.

Napsaly a vložily Mgr. Alexandra Vavrečková a Mgr. Hana Rychlíková