• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Adaptační kurz

zář 16 2020

Na začátku školního roku naše škola pořádá adaptační kurz pro žáky 6. ročníku. Letos se tento kurz konal 10. – 11. září a byl plný netradičních aktivit. Zúčastnilo se, celkem 16 žáků, kteří absolvovali v úvodní části tzv. „Netradiční olympijské hry“.

Žáci byli rozlosováni do čtyř družstev a tyto družstva pomocí skládanky se dozvěděli, za jakou zemi budou soutěžit. Soutěžní státy byli – USA, Velká Británie, Česká Republika a Austrálie. Poté jednotlivé družstva plnili jednotlivé disciplíny na 12. stanovištích. (200 skoků přes švihadlo, hod pétanque koulí, uvaž uzel, dřepovaná, skok do dálky z místa, koulení pneumatiky, bomba, člunkový běh, kelímkovaná, tahání pneumatiky, střelba ze vzduchovky a kvíz). Po dokončení netradičních her jsme se přesunuli na školní zahradu, kde se uskutečnilo opékání párků. Následovala aktivita, na kterou žáci určitě nezapomenou a to „Ariadnina nit“, kdy žáci absolvovali trať se zavázanýma očima a pouze za pomocí provázku se museli dostat do cíle. Jakmile všichni žáci dorazili, proběhlo předání odznaků a přivítání žáků na 2. stupni. Tradičně jsme přespali v tělocvičně a druhý den žáci začali vypracováním pracovních listů Ekoškoly, uklidili školní zahradu a vypleli hřiště Pod čapím hnízdem. Nakonec kurzu proběhlo vyhlášení výsledků netradičních olympijských her a zdárné zakončení kurzu společnou fotografií.