• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Vítání prvňáčků

zář 11 2020

 

Bylo úterý 1. září 2020 a čtrnáct párů rozzářených dětských očí netrpělivě sledovalo dění před uvítacím ceremoniálem v I. třídě pro nový školní rok 2020 – 2021. Prvním zvoněním a slavnostním pasováním prvňáčků panem ředitelem Pavlem  Piskovským a panem starostou Martinem Urbanským vše začalo. Prvňáčci obdrželi pamětní list, hezké dárky z Obecního úřadu v Melči a také připravené balíčky s pomůckami zakoupené školou. Poté čekalo na děti milé překvapení v podobě veselého dovádění s klaunem. Rodičům se dostalo informací k provozu školy, Školní družiny a stravování. Nafukovací balonky s logem školy, které si děti vybraly na rozloučenou, byly pak poslední tečkou za tímto výjimečným dnem v životě malého školáka. Popřejme jim všichni hezký a zdárný školní rok.

 

Zaznamenala třídní učitelka I. A   Mgr. Květa Stupňová