• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Uzavření školy

bře 10 2020

 

pozor piktogram1

logo skola barva

Masarykova základní škola a mateřská škola Melč,

okres Opava, příspěvková organizace

Vážení rodiče,

na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 10. 3. 2020, č. j: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN, kterým se s účinností ode dne 11. března 2020 zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních

je až do odvolání základní škola v Melči, základní škola ve Štáblovicích, školní družina v Melči a školní družina ve Štáblovicích od 11. března 2020 pro žáky uzavřena.

Žáci mají odhlášený od 11. 3. 2020 oběd a vzdělávání se budou věnovat doma skrze pokyny učitelů, které budou přístupny v informačním systému Bakaláři a na webových stránkách školy www.zsmelc.cz.

Vyzýváme rodiče žáků naší školy, aby sledovali webové stránky školy, na kterých budou průběžně zveřejňovány další informace.

Mateřské školy v Melči a ve Štáblovicích zůstávají otevřeny.

Obědy pro cizí strávníky jsou nadále poskytovány.

Odkaz na opatření Ministerstva zdravotnictví

Odkaz na oficiální vyjádření školy