• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Španělsko - Erasmus +

úno 29 2020

V únoru 2020 čtyři žáci z 2. stupně a dvě učitelky navštívili již čtvrtou zemi - Španělsko - v rámci realizace projektu W.A.T.E.R. – in other ways. Partnerským městem a školou je A Coruňa v Galicii.

Logo Erasmus spolufinancováno v ČJ

Hned první den nás uvítali ve škole, kde pro všechny zahraniční účastníky projektu připravili uvítací ceremoniál. Posléze jsme měli možnost si prohlédnout jejich školu Grande Obra de Atocha. Po podrobné prohlídce školy nám naši hostitelé představili své krásné město A Coruňu, zejména pak její historickou část. Druhý den byl pracovní, především pro naše žáky, neboť prezentovali své projektové úkoly na téma vodní živočichové v ČR a využití dešťové vody v domácnosti. Po vyčerpávající práci jsme byli pozváni na prohlídku oceánského akvária, kde se děti mohly zblízka setkat s mořskými živočichy a v bezpečí vidět i žraloka. Třetí den byl výletní. Jeli jsme do města Santiago de Compostela, kde se nachází Katedrála svatého Jakuba, která je cílem mnoha poutníků z celého světa. Je v historickém centru města, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Čtvrtý den jsme navštívili přístav v centru města A Coruňa a čističku vody, kde byla pro nás připravená exkurze s odborným výkladem. Pátý den jsme hned ráno byli všichni pozváni na městskou radnici, kde jsme se setkali se zastupiteli odboru školství. Poté jsme šli navštívit další památku zapsanou na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCOTorre de Hércules, což je nejstarší činný  maják na světě, vybudovaný v římském období. Závěrem jsme si mohli užít nádherný výhled na toto krásné španělské město plné historických pokladů a zajímavostí. Celá mobilita probíhala bezplatně. Děti byly ubytovány v rodinách žáků partnerské školy a mohly tak společně, po celou dobu pobytu, poznávat španělskou kulturu a zvyky, ochutnat neobvyklá jídla a zdokonalit se v cizím jazyce. Kromě suvenýrů si děti jistě také dovezly domů spoustu zážitků a kontaktů na nové kamarády. Na jaře se mohou další žáci těšit na výjezd s Erasmem do Litvy.

Napsala a vložila Mgr. Hana Rychlíková