• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Konference žákovských parlamentů v Krnově

říj 25 2019

Vybraní členové našeho žákovského parlamentu (ŽP) spolu s paní koordinátorkou Mgr. Simonou Říhovou navštívili 23. 10. 2019 konferenci žákovských parlamentů v Krnově, kde se sešlo 13 žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje.

 

Žákovský parlament Základní školy Janáčkova náměstí Krnov nás přivítal velmi vřele, všichni jsme obdrželi drobné upomínkové předměty města Krnov (tužky, zápisníčky, deskovou hru, placku, …) a součástí programu bylo také přichystané občerstvení, které žáci s radostí přivítali.

Hned v úvodu byli žáci náhodně rozděleni do skupin, ve kterých měli společně zpracovávat určitá témata, buďto „Parlament za všechny, všichni za parlament“ nebo „Škola bez plastů“. Své nápady a postřehy pak prezentovali před ostatními, všechny návrhy budou krnovským parlamentem shrnuty do prezentace s výstupy konference.

V poslední části programu všechny ŽP odprezentovaly nejstěžejnější akce, které ve svých školách pořádají. Myslím si, že naši žáci odvedli dobrou práci a na konferenci se prezentovali velmi slibně. Mnohé nápady ostatních ŽP nás velice nadchly, a proto se budeme i na naší škole snažit některé z nich prosadit.

Každý si se z této konference jistě něco odnesl, ať už to jsou tipy na projektové dny ve škole, zkušenost spolupráce s jinými žáky nebo nově navázané kontakty s jinými školami.