• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Rodina blíž škole

čvn 14 2019

Odpoledne, na svatého Antonína, se uskutečnila tradiční akce, kdy se v příjemné atmosféře naposledy v tomto školním roce pospolu sešli rodiče, děti a žáci a pedagogové školy. Nikoli však proto, aby řešili známky či chování svých ratolestí, nýbrž proto, aby pohovořili o běžných věcech, které život každému z nás (ať už očekávaně či nikoli) nadělí a přinese.

 

 

Dětem a žákům rodiče s pedagogy připravili zajímavé a zábavné činnosti. V horkém odpoledni byl hojně navštěvován vodní koutek, s nečekaným zájmem se setkalo stanoviště, ve kterém se děti vžily do role Popelky, svou obratnost zase děti prověřily při skákání v pytli, laserovém bludišti či v slalomu s míčem a svoje smysly uplatnily na stanovišti, kde naslepo hádaly tvary, resp. věci. Za splnění všech úkolů si děti opekly párek, případně se osvěžily u čokoládové fontány nebo pozměnily svoji vizáž v altánku, kde se malovalo na obličej.

Z příjemného odpoledne byl rázem podvečer a za jeho pohodovou atmosféru patří veliké díky všem členům Klubu rodičů, kteří se své role spoluorganizátora akce zhostili se ctí, stejně jako své celoroční práce v Klubu rodičů. Naším velikým přáním je, aby tato spolupráce mezi školou a rodinou pokračovala i v následujících letech.