• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Projektový den mimo školu - Beskydy - výlet IX.A

říj 11 2018

Ve dnech 4. – 6. října se žáci 9. ročníku a čtyři žákyně 7. ročníku zúčastnili projektového dne mimo školu. Jednalo se o tří denní výlet do Beskyd, s ubytováním na horské chatě Studeničné.

Cesta autobusem a vlakem uběhla rychle, což se nedá říct o výšlapu na samotnou chatu. Zrealizovali jsme spoustu zajímavých skupinových her, při kterých jsme se všichni dobře bavili. Stejně se nám líbili i výhledy na okolní krajinu při společných výšlapech J Pro žáky bylo také zorganizované projektové odpoledne pod vedením odborníka z praxe. Společně s odborníkem jsme besedovali na témata Mexiko a skialpinizmus.

Mgr. Piskovská a Mgr. Rychlíková