• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Odbíjená 2018

čvn 24 2018

 

Obíjená je na naší škole jednou z prioritních míčových her. Odbíjenou hrajeme a trénujeme v hodinách tělesné výchovy, v zájmových kroužcích, o přestávkách a na turnajích.

Žáci se již od 6. ročníku systematicky připravuji na soutěže a turnaje, především v rámci školní a okresní sportovní ligy. Trénujeme především základní údery, ale i taktiku hry. V letošním šk. r. 2017/2018 se nám podařil vynikající výsledek v kategorii starších žáků, kdy jsme prohráli jen s vítězným družstvem ze ZŠ Opava Kylešovice a skončili tak na velmi pěkném 2. místě v okresní sportovní lize. Do školy jsme se vrátili se stříbrnými medailemi. Všichni pak obdrželi drobné odměny od ředitelství školy. Děkujeme všem hráčům za velmi dobrou reprezentaci naší školy.                                     VK