• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Týden Melčského kulturního jara – Sportem ku zdraví

kvě 11 2018

V pondělí 7. května 2018 se uskutečnila v prostorách základní školy vernisáž žákovských výtvarných prací a zahájila tak týden Melčského kulturního jara. Tématem letošního ročníku se stal SPORT.

Kulturní prožitek celé vernisáže dotvořili svým vystoupením žáci navštěvující základní uměleckou školu, a to hrou na klavír, saxofon, kytaru a klarinet. Jaká díla naši „umělci“ vystavovali a jak se vernisáž žákům a učitelům líbila, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Ve středu 9. května 2018 se uskutečnila soutěž o sportovním povědomí, která byla rozdělena na dvě části. V té úvodní si žáci prověřili své vědomosti ve sportovním kvízu a poté si všichni v několika disciplínách vyzkoušeli, jak zvládají např. hod oštěpem, střelbu na koš nebo střelbu na bránu.    

Vrcholem celého týdne pak byla žákovská akademie, která proběhla ve čtvrtek 10. května 2018. Letošní vystoupení žáků MZŠ a MŠ v Melči nás zavedlo do prostředí naplněného sportem a pohybem. V úvodu tradičně zazněla školní hymna a přivítali jsme mezi námi pana starostu Martina Urbanského a ředitele naší školy Mgr. Pavla Piskovského.

Celý program zahájili naši nejmenší, žáčci mateřské školy, kteří vystoupili v pohybové skladbě spolu s žáky 9. ročníku. Po tomto vystoupení nabral program sportovního ducha. Žáci nám představili významné osobnosti českého sportu, provedli nás historií od vzniku olympijských her přes vznik Sokola, Spartakiády až do současnosti. Touto tématikou nás pobavili zejména žáci 2., 3. a 9. ročníku. Vystoupení ostatních tříd byla zaměřena na pohyb, tanec a cvičení s náčiním. Součástí programu bylo také vystoupení mažoretky Petry Wankeové, žákyně V. A, která předvedla choreografii založenou na barvité práci s hůlkou. Všichni jsme si společně sportovní odpoledne užili a zdárně jsme doběhli do cílové rovinky.

Mgr. Veronika Chodurová

Mgr. Jarmila Prdová

Mgr. Vladimír Kornas