• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Prosinec v Mateřské škole Melč

led 04 2022

Nejkratší měsíc v roce nejen pro děti, ale i pro učitele a přitom mnoho krásných dní. Společně jsme zažili návštěvu mikuláše, čertíka i anděla, kteří donesli dětem sladkou dobrotu za přednesenou básničku či zazpívanou písničku.

Mnohé děti přinesly pro lesní zvířátka dobroty v podobě sena, jablek, mrkve, kukuřice nebo suchého pečiva, obě třídy se těšily z čokoládové ochutnávky eTwinningového slovenského projektového partnera z  města Imel a všichni jsme se dočkali příchodu Ježíška, u kterého bylo mnoho dárků, jež potěšily dětská srdce. V neposlední řadě pak všechny děti našly pod vánočním stromečkem svůj dárek v podobě dřevěné hračky, známé jako "káča", a poslední před prázdninový den jsme navštívili betlém, postavený v místním kostele, kde jsme tradičně umístili vykreslené obrázky dětí na nástěnku.

Napsala a vložila Hana Seidlerová.