• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Měsíc říjen v MŠ Melč - Broučci

lis 03 2021

Měsíc říjen byl, co se týče aktivit v mateřské škole, hodně plodný.

První říjnový den jsme vzpomněli na všechny babičky a dědečky, kteří v tento den slavili Den seniorů výrobou drobného dárečku pro ně.

Sv. František je patronem zvířat, a protože děti i rodiče pravidelně každý rok přispívají buď finančně, nebo věcně zvířátkům do Psího útulku v Opavě, nezapomněli a donesli i letos velkou kopu všeho již zmíněného, a to bylo předáno pí uč. Luckou. Ta si pro děti připravila zábavnou aktivitu „canisterapie“ s fenkou Bellou.

Stavitel věží nese název projektového dne z Malé technické univerzity, která zprostředkovala dětem možnost stavění i jinak než z kostek lego Duplo.

Některé děti se také podívaly do Planetária v Ostravě, společně pak s pí učitelkami oslavily Den stromů. Také se v závěru měsíce někteří poprvé setkali v novém Ekotýmu pro tento školní rok a celá třída besedovala s místním myslivcem mysliveckého spolku Lišák.

Napsala a vložila Hana Seidlerová.