• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Rozloučení s předškoláky - MŠ Melč

čvc 08 2021

Poslední červnový den proběhla v naší školce tradiční akce Slavnostní rozloučení s předškoláky, letos s podtitulem Cirkusová párty.

Děti si pro své rodiče připravily vystoupení na téma cirkus a předvedly opravdu pozoruhodná čísla, např. kouzelnické vystoupení, akrobatické přemety nebo pyramidu z lidí. Po skončení vystoupení následovalo slavnostní pasování na školáky a děti prošly pomyslnými dveřmi do školy. Poté následovalo hledání částí mapy k pokladu na školní zahradě a rozloučení s rodiči. Předškoláci pak podle mapy došli k pokladu, na školní zahradě si opekli špekáčky a ve školce si užili různé veselé soutěže o diamanty a diskotéku. Těsně před spaním si odpočinuli u pohádky a spokojeně usnuli. Ráno je čekala ještě závěrečná slavnostní snídaně v podobě dortu s klaunem a odchod na prázdniny.

Napsala Lucie Zálešáková, Bc., vložila Hana Seidlerová.