• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Vystoupení Adolfa Dudka v MŠ Melč

čvn 28 2021

V naší škole proběhla dne 25. 6. 2021 aktivita s názvem Rozvoj čtenářské gramotnosti zážitkem – vystoupení Adolfa Dudka.

Aktivita byla realizována v rámci projektu MAP Vítkovsko II., jehož realizátorem je Místní akční skupina Opavsko z. s.  Vystoupení bylo nabité energií, originálním humorem pana ilustrátora, a všechny děti z mateřské školy i žáci  první třídy se bavili od začátku až  do konce. Vystoupení mělo název Pohádkové kreslení III. Bylo naplněno nejen známými pohádkami (O třech prasátkách, o Sněhurce, O třech medvědech, O slepičce a kohoutkovi), ale neotřelým způsobem propojovalo tradiční pohádky se současným, dětem blízkým světem. Pan Adolf Dudek aktivně zapojil děti do příběhů, obdarovával je svými pohlednicemi a vystoupení doplňoval pohybovou aktivitou. Hodina utekla jako nic a děti nechtěly pana Dudka ani pustit ze školky. Ale i to nejlepší vystoupení musí mít svůj konec a tak jsme se s panem Dudkem rozloučili. Už teď se ale těšíme na jeho další návštěvu.

Napsala Lucie Zálešáková, Bc., vložila Hana Seidlerová.