• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Netradiční týden čtení v MŠ Melč

čvn 10 2021

Naše mateřská škola je zapojena do kampaně Celé Česko čte dětem. Vždy první červnový týden pořádá celostátní akci zvanou Týden čtení.

Letos jsme si pro děti připravili Netradiční čtení s pohádkovými bytostmi, kdy každý den předčítala pohádku dětem jiná pohádková bytost. Ve školce se tak objevil pan král, Shrek, Ferda Mravenec, princezna Elsa, vodník, pirát, Maková panenka, Malá čarodějnice, princezna a brouk Pytlík. Paní učitelky provětraly domácí i školkovou zásobu kostýmů a pohádkové bytosti vyhlížely jako opravdové.  Děti každý den napjatě očekávaly, která pohádková bytost se objeví a celé čtení provázela nebývalá pozornost a dobrá nálada.

Napsala Lucie Zálešáková, Bc, vložila Hana Seidlerová.