• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Malí zahradníci

kvě 12 2021

V týdnu od 3. do 7. 5. 2021 jsme si v mateřské škole hráli na zahradníky. Do práce jsme se pustili s vervou a vzali jsme to od podlahy.

Tedy od záhonů. Vytvořili jsme si na školní zahradě dva nové vyvýšené záhony, obměnili tři stávající vyvýšené záhony a využili i starý výběh pro morčata, který jsme taky přetvořili na vyvýšený záhon. Vnitřní stranu záhonů jsme obložili nopovou folií a obsah jsme vyplnili hlínou, kompostem a zahradnickým substrátem. Pro bylinky a sazenice zeleniny jsme si zašli k místnímu panu zahradníkovi a s chutí jsme vše zasadili. Sazenice a bylinky jsme si v záhonech  označili vlastnoručně vyrobenými zápichy ze samotvrdnoucí hmoty v podobě veselých žížal s čepicí na hlavě. Dva nové vyvýšené záhony jsme s ohledem na letošní počasí ještě přikryli malým fóliovníkem. Pro lepší kyprost půdy jsme do našich nových záhonů vypustili malé pomocnice - žížaly. Celý zahradnický proces naplánoval malý ekotým a zapojili se všichni předškoláci. A teď budeme jen zalévat a těšit se na letošní úrodu.

Napsala Lucie Zálešáková, Bc., vložila Hana Seidlerová.