• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Den Země - Třídíme odpadky se zvířátky

dub 28 2021

Naše mateřská škola si pro děti a jejich rodiče připravila u příležitosti Dne Země procházku s názvem:  Třídíme odpadky se zvířátky.

Stezka byla k dispozici nejen předškolním dětem, ale všem dětem a rodičům ze školky i dětem ze školní družiny. Na plotě mateřské školy si děti mohly před začátkem stezky se svými rodiči zopakovat, do kterých barevných kontejnerů třídíme odpadky a  vyzvednout si ze složky mapu s trasou a tajenkou. Poté se mohli vydat na procházku, která je zavedla lesní pěšinou směr Maria Talhof. Po cestě musely děti hledat obrázky se zvířátky, která jim dávala jednoduché úkoly, a zároveň si mohly po zařazení odpadku do správného kontejneru napsat písmenko do tajenky. Po ukončení stezky mohli rodiče vhodit vyplněnou tajenku do poštovní schránky u mateřské školy. V pondělí 26. 4. byly předškolní děti odměněny ve školce medailí Malý ochránce přírody a mohly si vybrat odměnu v podobě omalovánky, pexesa nebo vystřihovánky s motivy zvířátek. Mladší účastníci si mohli odměnu vyzvednout po zazvonění ve školce. Celá akce se dětem i rodičům velmi líbila, jak je vidět ze zaslaných fotografií.

Napsala Lucie Zálašáková, Bc., vložila Hana Seidlerová.