• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Zimní soutěž s paní hajnou

bře 08 2021

Naše mateřská škola se v posledním únorovém týdnu zapojila do Zimní soutěže s paní hajnou.

Třída Broučků svědomitě plnila každý den nějaký úkol - v pondělí jsme na školní zahradě vytvořili noru pro lišku a jezevce ze zbytků sněhu, v úterý děti postavily pomocí přírodních materiálů a sněhu překážkovou dráhu, ve středu jsme vytvořili obrys divokého prasete z přírodnin a ve čtvrtek jsme hledali stopy zvířata pomocí sádrových odlitků jsme si jejich tvar přinesli do školky. V pátek jsme se vydali do lesa hledat pobytová znamení zvěře, omrknout krmelec a probudit broučky z ořechových skořápek, které jsme si tam nechali na podzim. Celá soutěž nás velmi bavila, soutěžní lístek jsme odeslali a snad v této soutěži i něco vyhrajeme.

Napsala Lucie Zálešáková, Bc., vložila Hana Seidlerová.