• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Recitační soutěž v mateřské škole

bře 02 2021

V pátek 26. února 2021 proběhla v naší mateřské škole v dopoledních hodinách recitační soutěž. Děti se mohly zapojit ve dvou kategoriích podle věku a navíc mohly soutěžit i rodinné týmy s vlastní básničkou, která musela obsahovat zadaná slova.

Celkem soutěžilo 9 dětí s recitací a sešly se 4 rodinné básně. Vzhledem k malému počtu přihlášených dětí dostali všichni účastníci pěknou odměnu v podobě časopisu nebo knihy. Všem dětem se recitace povedla a porota ocenila odvahu vystoupit i obtížnost zvolených básniček. Zvláštní uznání patří i všem rodinným týmům, které se doma zabavily sestavováním básní, a porota rovněž všechny soutěžící odměnila pěknou knihou. Jedno dítě neodradilo od recitování ani to, že v době soutěže bylo doma z důvodu nachlazení, a zapojilo se přes WhatsApp. Mezi priority předškolního vzdělávání v naší mateřské škole patří rozvíjet lásku ke knihám a podporovat čtenářskou pregramotnost, což se díky naší recitační soutěži podařilo.

Napsala Lucie Zálešáková, Bc., vložila Hana Seidlerová.