• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Měsíc říjen v MŠ Melč

lis 05 2020

Na první říjnový den jsme se se třídou Broučků připravovali už koncem září. Vyráběli jsme pro naše seniory voňavá mýdélka a vybarvovali papírová srdíčka.

Krásně zabalené malé dárečky jsme pak dne 1. 10. poslali do Domu s pečovatelskou službou v Mokřinkách, některé jsme rozdali na vycházce po Melči a každý brouček si jeden dáreček odnesl domů pro svou babičku nebo dědečka. Hned na začátku října jsme také oslavili Den zvířat, který připadá na svátek sv. Františka, a poslali jsme do útulku v Opavě a Budišově n. Budišovkou opuštěným pejskům pozdrav v podobě piškotů, psích konzerv a pamlsků, které jsme vybrali díky tradiční sbírce. Nechyběly ani teplé deky do boudy na zimní období. Za všechny příspěvky jménem všech pejsků ještě jednou děkujeme!

Příznivé počasí v měsíci říjnu nám dovolilo co nejvíce pobývat venku, a tak jsme se řídili mottem naší paní učitelky Hanky Seidlerové: Chcete-li vyzrát na Covid, hleďte více do přírody chodit!  Se třídou Berušek jsme si našli mnoho rozlišných činností na naší zahradě, např. jízdy na odrážedlech, cvičení na překážkové dráze postavené dětmi z ekotýmu, dále hry na hřišti, v parku (sběr kaštanů, honěná, schovávaná), pouštění draka na louce, a navštívili jsme i krávy na místní pastvině. Nezapomněli jsme také na zdravé cvičení v herně – prevence plochonoží, jóga a v rámci řízené činnosti – dramatická výchova, jsme si zahráli pohádku O řepě, kde jsme si připomněli, jak je pro nás důležité kamarádství, pomoc a dobrá mysl.

Třída Broučků zase oslavila Den stromů, který připadá na 20. října, tím, že tradičně zasadila strom. Bohužel kvůli pandemii nevyšlo plánované sázení stromů společně s mysliveckým spolkem Lišák, na které jsme se moc těšili, nicméně i sázení slivoně nás bavilo a splnilo svůj účel. Šanci napravit skóre jsme dostali v rámci Kampaně obyčejného hrdinství, ke které jsme se připojili v týdnu od 19. 10. do 23. 10. Tuto kampaň organizovalo sdružení Tereza v rámci programu Ekoškola. Celkem se nám podařilo aktivizovat 54 dospělých a dětí, kteří po celý týden plnili v rámci 7 výzev úkoly s ekologickou tématikou. Snad se nám tak alespoň kapkou podařilo přispět k zachování naší přírody. Výsledky celé kampaně si můžete zjistit na www.ekoskola.cz. Všechny zapojené děti za svou snahu obdržely omalovánky s ekologickými hrdiny a sladkou odměnu.

V měsíci říjnu jsme také prostřednictvím Školky v lese objevovali krásy podzimu na procházkách do parku a do lesa. Plnili jsme různé úkoly od skřítků, pouštěli draka a hráli jsme si v podzimním lese. Neodradilo nás ani klasické nevlídné podzimní počasí a užívali jsme si pobyt v přírodě.

Zapsala: Jitka Flesarová, Lucie Zálešáková, Bc.

Vložila: Hana Seidlerová