• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Závěr školního roku v MŠ Melč

čvn 30 2020

V úterý 23. 6. 2020 jsme odměnili děti, které po celý rok pracovaly v zájmových útvarech Hrátky s předškoláky a Hrátky s angličtinou, nebo v ekotýmu a také jsme nezapomněli na pilné sběrače,

kteří třídili odpad a nosili do školky hliník, papír, pomerančovou kůru nebo staré baterie. Všechny odměněné děti dostaly vysvědčení nebo pochvalný list a nechyběla ani sladká odměna.

V pátek 26. 6. 2020 v 16.00 jsme tradičně prožili Slavnostní rozloučení s předškoláky. Děti si připravily pro své rodiče krátké vystoupení na téma Večerníček a obdržely několik dárečků na památku. Po odchodu rodičů se děti rozdělily na dvě skupiny a podle mapy se vydaly na cestu za pokladem. I když počasí bylo deštivé, hledání pokladu a plnění úkolů od Večerníčka si děti užily a zmokly jen maličko. Po návratu do školky následovalo nedočkavé rozbalování pokladu, opékání párků  (vzhledem k dešti na pánvičce) a společné odpoledne završily netradičními soutěžemi a hrami o diamanty. Venku počasí bouřilo, ale ve školce panovala výborná nálada. V pozdních večerních hodinách jsme se s dětmi rozloučili.

Přejeme všem dětem i rodičům pohodové, sluncem prozářené léto naplněné společnými zážitky.

Kolektiv mateřské školy.