• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Únor ve školce Melč

úno 28 2020

Měsíc únor jsme zahájili jarními prázdninami, abychom načerpali síly k sportovním aktivitám, které nás v tomto měsíci čekaly.

Každé pondělí probíhal plavecký kurz v Opavě. V týdnu od 11. do 14. února se uskutečnila Lyžařská školička pro nejmenší, kterou děti absolvovaly na kopci Anaberg v Jeseníkách. V měsíci únoru jsme také zorganizovali v rámci projektu Celé Česko čte dětem sbírku knih pro nemocnici, protože na den 14. února připadá Mezinárodní den darování knihy, a ve  které se spolu s družinou vybralo téměř 150 knih. Týden od 17. do 21. 2. se nesl v masopustním duchu a každý den jsme si připomněli tradice a zvyky, které s masopustem souvisejí. Např. jsme si usmažili koblížky, zahráli na muzikanty a nechyběl ani karneval. V pátek 21. 2. proběhl v mateřské škole preventivní program Zkus To Zdravě s pohádkou Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa. Všechny děti se dozvěděly nejen mnoho zajímavého o zdravém životním stylu, ale obdržely i krásné diplomy, pexesa a mléčný výrobek. V měsíci únoru jsme také nabídli rodičům nadstandartní logopedickou péči, kterou s dětmi bude individuálně procvičovat paní Nikola Peršinová. I když byl měsíc únor  krátký, užili jsme si jej s dětmi poměrně hodně  a už se těšíme, co nám přinese předjaří.

Napsala Lucie Zálešáková,Bc., vložila Hana Seidlerová.