• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Říjen v MŠ Melč

říj 30 2019

Měsíc říjen byl plný významných dnů a s nimi spojených bohatých zážitků. Hned 1. 10. jsme si připomněli Den seniorů a vyrobili jsme s dětmi přáníčka i dárečky nejen pro své babičky a dědečky, ale i pro seniory z obce.

Ve čtvrtek 3. 10. jsme v mateřské škole přivítali návštěvu ze Státní veterinární správy, která nám zábavnou formou přiblížila projekt Máme rádi zvířata. Děkujeme paní veterinářce nejen za program, ale i za spoustu milých dárečků, které jsme v rámci bezplatného programu SVS dostali. V pátek 4. 10. jsme společně s dětmi ze Štáblovic oslavili DEN ZVÍŘAT návštěvou Městského útulku pro psy, kde jsme předali množství krmiva, pamlsků, starých dek a piškotů z tradiční charitativní sbírky, která u nás probíhá již 15 let. Po prohlídce opuštěných psů a koček jsme se přesunuli do Minizoo na Husovu ulici, kde nás čekal bohatý program. Prohlédli jsme si všechna chovaná zvířátka, vyslechli si  zajímavý výklad o chovu různých živočichů a na zahradě byly pro děti připraveny zábavné úkoly a hádanky ze zvířecí říše. Počasí nám přálo a výlet se nám moc líbil. Ve čtvrtek 10. 10. jsme se zapojili společně se základní školou do projektu 72 hodin, přiložili jsme ruce k dílu a uklidili cestu kolem parku. Posbírali  jsme odpadky a pohrabali spadané listí. Ve středu 16. 10. jsme se vypravili do melčské myslivny, kde na nás čekala paní Kristýna Sýkorová, která si pro nás připravila zajímavé povídání o myslivosti a životě lesních zvířat. Vědomosti získané z besedy jsme pak hned vyzkoušeli ve čtvrtek 17. 10., kdy jsme se v rámci oslavy DNE STROMŮ vydali na velkou pěší túru po okolních lesích. Všímali jsme si zvířecích stop, poznávali druhy stromů a hledali zajímavé přírodniny. Na všech říjnových akcích nás provázelo krásné babí léto a my jsme si barevný podzim užili plnými doušky. Nezapomínáme však ani na blížící se zimu a po celý říjen jsme se pilně otužovali v sauně.

Napsala Bc. Lucie Zálešáková, vložila Hana Seidlerová.