• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Rozloučení s předškoláky aneb Cesta kolem světa

čvn 29 2018

Ve čtvrtek 28. června 2018 si předškoláci připravili pro své rodiče závěrečné vystoupení s názvem Cesta kolem světa. Po vystoupení byli slavnostně pasováni na školáky a na rozloučenou s mateřskou školou dostali malé památeční odměny.

Následovalo nezbytné rozloučení s rodiči, napínavé hledání částí mapy a hurá za pokladem. I přes nepřízeň počasí se cesta na zříceninu Vikštejn vydařila a poklad tam na děti opravdu čekal. Všichni prokázali statečnost hodnou skutečného školáka a vydali se pro něj do tajemného sklepení. Po trochu mokrém návratu do školky si všichni rádi dali na večeři opékané párky, které výborně chutnaly, i když byly opečeny na pánvi. Do svého pokladu mohl ještě každý školáček dodat několik cenných diamantů, které si poctivě zasloužil v různých zábavných soutěžích. Po malé hygieně se už všichni zachumlali do svých spacáků a konečně se dočkali slíbeného „kina“. Po několika pohádkách a ukolébavce všichni usnuli sladkým spánkem. Ráno si školáčci ještě pochutnali na krásném sladkém dortu v podobě vláčku a užili si poslední den v mateřské škole. A teď už hurá na prázdniny!

Zapsala: Lucie Zálešáková, vložila Hana Seidlerová.