Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality

Aktuality


Dne  1. listopadu ve 3. a 4. třídě probíhala netradiční výuka, během které si žáci hravou formou, po „halloweensku“, procvičovali učivo napříč různými předměty. V jazyce českém pracovali s netopýry a dýněmi, v matematice počítali košťata, v jazyce anglickém hledali v čarodějných slovnících, v prvouce a vlastivědě cestovali na košťatech po České republice. Poslední hodinu společně hledali tajemný poklad. Museli splnit všechny úkoly na šesti stanovištích- kouzelný lektvar, který byl zaměřen na soustředění a postřeh, strašidelné menu z vyjmenovaných slov, násobilková strašidla, kočičí hádanka, mozkové závity a čarování se slovy. Po splnění úkolů šli žáci společně hledat tajemný poklad, který díky vzájemné spolupráci našli a poté si rozdělili spoustu sladkých pavouků a myšek.

Celý projektový den byl zaměřený nejen na procvičování učiva, ale také na spolupráci a vzájemný respekt.

FOTOGALERIE

Štítky:

Informace o testování žáků

Logo školy

Detail dokumentu - Informace o testování žáků

Více

Publikováno 28. 4. 2022 18:54

Říjen v MŠ Štáblovice - Putování se světýlky

Putování se světýlky

Měsíc říjen je na konci a my se za ním trochu poohlédneme. Co vše nám přinesl a na co budeme vzpomínat?  Hned začátkem měsíce, si děti třídy Hvězdiček 4. 10. 2021, prožily projektový den ve výuce „Malý zpracovatel odpadů“.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 18:52

Setkání s géniem

Setkání s géniem

Po mnoha covidových odkladech se den před sv. Martinem žáci naší školy konečně setkali s výjimečnou osobností, jež k nám zavítala až z daleké renesanční Itálie, s Leonardem da Vincim.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 18:42

Říjen v ZŠ Štáblovice

Říjen v ZŠ Štáblovice

Tento měsíc se žáci naší školy zapojili do výtvarné soutěže Barevný podzim. Také tvořili výkresy do školního kalendáře na téma Máme rádi Česko. Některé z nich objevíte v letošním výtisku, který se bude prodávat během prosince.

Více

Autor: Lenka Rychlá Publikováno 28. 4. 2022 18:41

Halloween - Noc ve škole

Noc ve škole

Je ve škole jenom učení a nuda? S tím by žáci V. A třídy po prvním listopadovém dnu určitě nesouhlasili. Zábavné odpoledne plné halloweenských her, úkolů, dobrůtek a překvapení spojené s přespáním ve škole si všichni žáci velmi užili.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 18:28