Červen 2024 v MŠ Štáblovice

Závěr školního roku je tady a na děti ještě čekalo spoustu zážitků. 10.

Publikováno 13. 7. 2024 14:17

Květen 2024 v MŠ Štáblovice

Počátkem měsíce května proběhl pro nově příchozí děti zápis do MŠ Štáblovice. Druhou květnovou neděli jsme byli s předškolními dětmi přivítat nové občánky Štáblovic s krátkým programem básní a tancem. Dále následovalo vystoupení v kulturním domě ke Dni matek s názvem „Moje sny“.

Publikováno 11. 6. 2024 22:20

Duben 2024 v MŠ Štáblovice

Aprílový měsíc a jeho aktivity jsou za námi. Začalo to projektovým „Aprílovým dnem“ nebo takzvaně dnem naruby.

Publikováno 2. 6. 2024 21:39

Březen 2024 v MŠ Štáblovice

Měsíc březen je měsícem nejen příchodu jara, ale také měsícem knihy. I my jsme se knížkám věnovali a děti si je mohly nosit do školky, aby se podělily o oblíbené příběhy s kamarády.

Publikováno 21. 4. 2024 21:12

Leden 24 v MŠ Štáblovice

Sdělením zážitků z Vánoc, jsme započali měsíc leden a přivítali v mateřské škole nový rok 2024. V pátek 5. 1. děti třídy Hvězdiček oživily svým kamarádům z vedlejší třídy a dětem základní školy tradici tříkrálového koledování. Dorazily ve slušivých kostýmech a všem zazpívaly.

Publikováno 18. 2. 2024 21:03

Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.