Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Duben v ZŠ Štáblovice

Duben v ZŠ Štáblovice    Dne 3. dubna proběhl v naší škole zápis do 1. ročníku, kterého se zúčastnilo 12 dětí. Při vstupu návštěvníky přivítali žáci 4. třídy, kteří se převlékli za malé školáky a vtipně je tak následně uvedli do třídy. Zde předškoláci postupně plnili úkoly a předvedli své znalosti, za které na závěr dostali pamětní list, balónek, vyrobený náramek a sladkou buchtu.

   V předvelikonočním barevném týdnu jsme navštívili Štáblovický zámek, kde jsme si prohlédli bohatě zdobené interiéry, velikonoční dekorace i zákoutí s živými mláďaty. V zámecké zahradě jsme se vyfotili u největší ručně vyrobené kraslice, která byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů.

    V pátek 14. dubna nás svou návštěvou potěšili sokolníci, kteří nám vtipným a zajímavým způsobem představili 10 dravců, přiblížili nám podmínky jejich chovu a postup, jak se zachovat při nalezení osamoceného mláděte v přírodě.

    Dne 17. dubna se žáci 4. ročníku zúčastnili školního kola počítačové soutěže Bajtík na téma „Stavba budoucnosti“.

    V pátek 21. dubna proběhl na škole projektový den "Den Země a Den zdraví". Žáci si v prvních dvou hodinách netradiční formou připomněli problematiku znečišťování přírody, roztřídili odpad do správných kontejnerů, navrhli způsoby pomoci přírodě a seznámili se s pojmy recyklace, globální oteplování, ozónová díra, smog atd. Následně jsme se vydali na vycházku směr „Benčák“, při které jsme uklidili okolí školy a posbírali odhozené odpadky.

    V tento den se také konal již tradiční turnaj ve fotbale McDonald’s Cup v Opavě. Tohoto turnaje se jako jediná z naší školy zúčastnila Lilien Ripplová ze 3. třídy, která spolu s žáky z Melče vybojovala krásné 3. místo. Moc gratulujeme!

    V posledním dubnovém týdnu jsme se vydali na exkurzi do místní knihovny, ve které nás přivítala paní Lichovníková. Žáky seznámila s chodem knihovny, se zajímavými knižními tituly a následně odpověděla na všechny otázky, které si pro ni žáci připravili. Při loučení žáci obdrželi památeční záložku, omalovánku a sladkost. Paní knihovnici moc děkujeme za ochotu a těšíme se na příští setkání a spolupráci.

    Se školní družinou jsme v měsíci dubnu pravidelně chodili ven na vycházky do přírody, na fotbalové hřiště nebo si hráli na školní zahradě. Navštívili jsme kamarády ve školní družině v Melči a společně si zahráli florbal. Užili jsme si spoustu zábavy, sportu a sladkých odměn. V rámci projektu Dne Země jsme společně uklidili školní zahradu, posbírali odpadky, pohrabali listí a suché větve. Za odměnu jsme si na uklizené zahradě zahráli petanque a vybíjenou.

Mgr. Pavlína Bittnerová

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
09a.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
µD 1.jpg
µD 2.jpg