• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Výtvarná soutěž ve Vítkově

čen 22 2018

Sedm dětí z Mateřské školy v Melči a děti z Mateřské školy ze Štáblovic se zúčastnily výtvarné soutěže na téma Život ve škole aneb poznání je zázrak, kterou vyhlásila Místní akční skupina Opavsko z. s., v rámci projektu MAP Opavsko.

Do této soutěže se přihlásilo osm základních a mateřských škol a základní umělecká škola, celkem 33 výtvarných prací. Mezi nejlepšími se umístilo pět dětí z mateřské školy Melč a čtyři děti ze školky ve Štáblovicích. Tyto děti byly oceněny dne 19. 6. 2018 v multifunkčním sále knihovny ve Vítkově. Po krátkém vystoupení dětí z hudebního oboru ZUŠ ve Vítkově a samotném předávání pěkných cen, došlo i na malý „rautík“ v podobě dětského šampíčka, citronády a koláčů. Všechny práce školkových výtvarníků jsou k vidění na mobilním baneru, který bude putovat spolu s akcemi MASu Opavsko. Všem dětem gratulujeme k úspěchu a děkujeme za účast.

Napsala Jitka Flesarová

Vložila Hana Seidlerová