• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Červen ve Štáblovicích

čen 18 2018

Na začátku června čtvrťáci jeli na dopravní hřiště do Oder, kde měli možnost získat průkaz cyklisty. Čekal je nejen písemný test, který prověřil jejich znalosti, ale také jízda na dopravním hřišti, kde se předvedli se svými cyklistickými dovednostmi.

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ nejstarší školáci celý týden chodili do mateřské školy, kde vždy před spaním malým kamarádům předčítali pohádky.

 

Na školní výlet jsme se letos vydali na hrad Šternberk. Společně s 5. třídou ze ZŠ  Melč jsme se zúčastnili programu Dobytí pevnosti Boyard. Žáci zdolávali připravené nástrahy pevnosti, které se odehrávaly v prostorách hradu a hradního parku. Museli projít tajemnou stezku, nalézt klíče v truhle překvapení a splnit další úkoly. Setkali se rovněž s mnichem Albertem, nejstarším a nejmoudřejším obyvatelem hradu Šternberk. Menší skupina žáků se účastnila programu Tajemný hrad Harryho Pottera. Žáci se snažili získat čarodějnický poklad. Stříleli z luku, sestavovali erb, stavěli věž, hledali drahokamy. Nejúspěšnější týmy se dostaly až do věže s pokladem. Všichni se také zúčastnili prohlídky hradu, kterou nás provázela průvodkyně Eliška v dobovém kostýmu.

Ve spolupráci s Centrem inkluze z Klokočova proběhla na škole beseda na téma kyberšikany. Tohoto setkání se zúčastnili žáci třetího a čtvrtého ročníku, kteří se seznámili s nástrahami při používání internetu.  

Lenka Rychlá