• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Dopravní hřiště v Malých Hošticích

čen 18 2018

Dopravní hřiště v Malých Hošticích navštívily starší děti z Mateřské školy Štáblovice a Melč. Cílem této akce bylo získání a ověření základních vědomostí a dovedností nezbytných k bezpečnému pohybu na silnici i v jejím okolí, získání základních znalostí pravidel chování účastníků silničního provozu a chodců.

Skupinky dětí se střídaly v jízdě na kole, v jízdě na koloběžce a někteří se procházely jako chodci. Přilba byla nutnou výbavou všech dětí. A co se děti naučily? Respektovat dopravní značení, správně přecházet přechody pro chodce, rozpoznávat barevné označení signálů na světelném signalizačním zařízení. Výhodou této akce bylo bezpečné prostředí, kde jsme na případné chyby upozornili a chybnou situaci zopakovali a nacvičovali vícekrát.

Přejeme všem krásné prázdniny bez nehod.  

Napsala Karin Lhotská, vložila Hana Seidlerová.