• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Indiánský den

čen 12 2018

1. června 2018 se sešly děti z mateřské a základní školy Štáblovice, aby si zařádily po indiánsky.

Již ráno  děti ve školce vyřkly svá indiánská jména a hrály hry, kde chytaly zloděje koní nebo kreslily mapu ukrytého zlata starých Aztéků. Po svačince šly děti ze školky vykouřit dýmku míru se staršími školními dětmi a ty jim na utvrzení přátelství připravily zajímavé a zábavné úkoly, které byly zaměřené na tvořivost, přemýšlení a pohyb. Děti nadšeně plnily dané úkoly pod vedením svých starších kamarádů a společně si užili mnoho legrace i zábavy. Po splnění úkolů na všechny děti čekala sladká odměna a všichni ještě odpoledne vzpomínali na příjemně strávené dopoledne.

Napsala a vložila Mgr. Hana Rychlíková