• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Havajské rozloučení

čvc 07 2017

Poslední čtvrtek před prázdninami dne 29. 6. 2017 jsme se ve Štáblovicích loučili s předškoláky mateřské školy a školáky čtvrté třídy základní školy. Celý den proběhl v havajském stylu a všude na nás dýchalo slunce, palmy, květy a veselé barvy. 

Nejprve muselo devět předškoláků splnit úkoly, dostali šerpu, dárky a byli pasováni na malé školáky. Po prázdninách tyto děti vstoupí do nové etapy svého života. Poté si pro všechny z nás připravili výchozí žáci základní školy akrobatické vystoupení, které se všem líbilo. Paní učitelka Mgr. Pavla Bitnerová odměnila tyto děti dárkem, od září 2017 těchto šest žáků IV. třídy odchází na opavské školy. Havajský den nekončil, ale pokračoval na školní zahradě, kde si všichni slavnostně připili dětským šampaňským a mohli pochutnat na melounu a jiných pochutinách, které jsme dostali od hodné naší tety Míši. Co jsme ještě stihli v tento den?  Odměnily jsme děti za sběrové aktivity a slavnostně předali vysvědčení za zájmové útvary. Závěrem byly všechny děti mateřské i základní školy obdarovány rolničkou, jako upomínku na poslední zvonění a zároveň ukončení úspěšného roku 2016/ 2017. Tímto přejeme všem krásné a ničím nerušené prázdniny.

Napsala: Bc. Dagmar Holásková, vložila: Karin Lhotská