• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Veselé sportování se strašidýlky

čvc 07 2017

Dne 22. 6. 2017 zavítala MŠ Štáblovice a MŠ Melč do mlýna U vodníka Slámy v Háji ve Slezsku. Pro děti zde bylo připraveno sportovní dopoledne, které pořádal Gymnastický klub Špičková. Děti se nejdříve v přírodě posilnily svačinkou ze školky a pochutnaly si na dobrotách, které si přivezly v batůžku. Za doprovodu rytmické hudby se postupně představila veselá strašidýlka – například hejkal, bílá paní, víla a čertík. Děti si s nimi zatančily a poté se vydaly plnit sportovní úkoly. Program zaujal i ty méně odvážné děti, které se nakonec přestaly ostýchat a do zábavného sportování se s nadšením zapojily. Do školky se všichni vraceli s úsměvem na tváři a spoustou krásných zážitků.

Napsala: Veronika Havrlantová, vložila: Karin Lhotská