• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

7. ročník sportovních her mateřských škol

čvn 17 2017

V letošním školním roce jsme zahájili v měsíci květnu již 7. ročník sportovních her Mateřských škol Štáblovice a Melč a ve středu 14. června 2017 jsme uskutečnili finále atletických disciplín v tělocvičně Masarykovy základní školy v Melči. Vlajkonoši se sportovci nastoupili k zahájení her a společným pozdravem jsme se přivítali: „Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát!“.

Krátké rozehřátí a začínáme v disciplínách jednotlivců a družstev. Děti z malé třídy z Melče a několik dětí ze Štáblovic fandily svým sportovcům. Výkony byly fantastické, proto byly děti nedočkavé, jak vše dopadne. Za sportovní výkon kolektivů školek si děti ze Štáblovic obhájily zlatý pohár a děti z Melče stříbrný pohár. Výsledky jednotlivců:

Hod oštěpem: 1. místo Natálie Bažová 2.místo Adam Hrubý 3. místo Adam Vašek

                       4. místo Lucie Hiklová

Pětiskok: 1. místo Marek Beneš 2. místo Nora Králová 3. místo Lucie Hiklová

                4. místo Adam Vašek

Překážková dráha: 1. místo David Kocián 2. místo Agáta Lhotská 3. místo Nora Králová

                               4. místo Petr Varga

Děkujeme všem malým sportovcům za účast a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Text a foto: Karin Lhotská