• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Pyžamový večer aneb spaní ve školce

čvn 16 2017

Pondělní odpoledne a následná noc patřily starším dětem ze třídy „HVĚZDIČEK“. Po patnácté hodině se nejprve vydaly s paní učitelkami na 5 km pěší výlet do okolí Štáblovic a to po stopách „HOPOVA KŘÍŽE“. Cestou panovala dobrá nálada a déšť se nám vyhýbal obloukem. Po návratu z výletu nám, rodičům a ostatním dětem z mateřské školy poskytli azyl Knoppovi na své zahrádce. Na připraveném ohni si každý mohl opéci párek, občerstvit se či pohrát.

Nevšedním dobrodružstvím a zkouškou odvahy bývá pro malé děti noční spaní v mateřské škole.Proto náš výlet ještě nekončil. V podvečerních hodinách se starší děti ze třídy „Hvězdiček“ spolu s učitelkami přesunuly opět do mateřské školy, kde prožily večer a noc všichni pospolu. Ve školce nás čekala ještě druhá večeře připravena milujícími tatínky a maminkami (palačinky, pizza smajlíci, muffiny, bábovka, makoví šneci a čerstvé pečivo). Následující čas prožily děti různými hrami, zpěvem, a nechyběla ani venkovní pyžamová párty. Jak čas ubíhal, bylo třeba děti popohnat do postýlek. Poslední byla pohádka na dobrou noc. Možná, že jako od maminky nebo taťky to nebylo, ale účel to splnilo. Budoucí školáci spali jako Karafiátovi broučci. První očka se ráno otevřela v šest hodin a v sedm hodin již všechny děti seděly u snídaně. Všechny děti jako by po nočním dobrodružství trochu povyrostly. Měly pocit, že jsou větší, protože zvládly noc bez maminek. Spaní ve školce přes noc se rozhodně vydařilo. Soudíme tak z kladných ohlasů a úsměvů všech dětí.

 Napsala: Bc. Dagmar Holásková, vložila: Karin Lhotská