• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Sběr plastových vršků pomáhá

čvn 11 2017

Celý rok sbírají děti a žáci Mateřské a základní školy ve Štáblovicích plastové vršky z PET lahví a každý rok se společně rozhodujeme, komu tyto vršky darujeme. Letos jsme předali pět pytlů těchto vršků tatínkovi Tomáši Tazbirkovi pro syna Matyáška, který se odmala musí vyrovnávat s následky dětské mozkové obrny. Je dnes postižený a nutně potřebuje pravidelně podstupovat program KlimTherapy v lázních Klimkovice. Protože tato léčba není hrazena pojišťovnou, potřebuje podporu a pomoc. Děkujeme všem, kteří nám ve sběru vršků pomáháte, bez Vás bychom nemohli podat pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují. Více se o Matyáškovi dozvíte na internetové stránce www.matytodokaze.cz.

Zapsala: Karin Lhotská