• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Královské rozloučení

čec 01 2016

Celý tento školní rok utekl velice rychle. Při pohledu na naše webové stránky školy vidíte, kolik akcí, soutěží a výletů se uskutečnilo. A poslední nás teprve čekala ve středu 29. června 2016. Královské rozloučení s předškoláky a žáky 4. třídy Mateřské a základní školy ve Štáblovicích.

Nejenom předškoláci přicházeli v kostýmech princů, princezen, dvorních dam, rytířů a mušketýrů, ale i paní učitelky Karin a Lenka. Po úvodním slovu se museli všichni podepsat do pamětní knihy a splnit 3 královské úkoly, aby mohli být pasováni do stavu „Malého školáka“. Zvládnout cestu do hradu pro svůj poklad, který ukrýval dárečky a upomínkovou knihu s obrázky Adolfa Dudka (připomenutí akce Ilustrátor show s Adolfem Dudkem). Loučíme se také pravidelně i s žáky 4. třídy. Emička, Eliška, Jůlinka, Davídek a Ondřej (ten den se účastnil tenisového zápasu) se s námi rozloučili krátkým programem, který si samy připravili. Třídní paní učitelka Mgr. Pavlínka Bitnerová jim popřála mnoho úspěchů v dalším studiu a předala jim pamětní obrázky s fotografiemi, které jim budou připomínat, jak rychle jim tyto čtyři roky ve škole utekly. Společné přání k prázdninám a rozloučení se všemi kamarády jsme oslavili dětským šampaňským a studenou sladkostí.

Dětem i rodičům přejeme krásné prožití letních prázdnin a budeme se těšit na viděnou v dalším školním roce 2016/2017.

Karin Lhotská