• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

2. pololetí v ŠD Štáblovice

čen 28 2016

V zimních měsících jsme pokračovali v charitativním projektu „Sněhuláci pro Afriku“. Únor patřil netradičnímu masopustnímu týdnu, který jsme zakončili karnevalem. V měsíci březnu jsme navštívili místní knihovnu a zapojili do soutěže „Kniha ti sluší“. Žák Filip Šrom v této soutěži získal věcnou cenu – knihu. Také jsme uspořádali velikonoční tvoření s rodiči, kdy si rodiče společně s dětmi vyrobili jarní dekoraci, kterou si odnesli domů.

Duben patřil oslavě Dni Země a my jsme uklidili školní hřiště a vyrobili dekoraci z přírodnin. Pro důchodce jsme vyrobili dáreček – perníkové srdíčko a vystoupili jim s kulturním programem. Maminkám jsme rovněž vytvořili dárek - přáníčko a také jim předvedli něco pro radost. Proběhlo spaní ve škole s názvem „Nocování s Karlem IV“. V červnu se uskutečnil cyklistický závod na „Skalce“, kde si děti vyzkoušely opravdové cyklokrosové závody. Všem rodičům, kteří se podíleli na organizaci této akce, moc děkujeme. Závody se dětem velmi líbily a všichni si odnesli spoustu zážitků. Také jsme společně se ZŠ vystoupili v Jakartovicích na setkání občanů a obcí mikroregionu Hvozdnice. Celý rok školní družina spolupracovala se ŠD Melč. V březnu jsme přijali pozvání do Melče na turnaj ve florbale a koncem května přijela ŠD Melč na zápas ve fotbale do Štáblovic. V závěru školního roku jsme se byli podívat na řezbářské výrobky a podnikli pěší výlet do Mikolajic.

Kateřina Klímková