• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

1. setkání občanů a obcí Mikroregionu Hvozdnice

čen 13 2016

11. června 2016 se uskutečnilo 1. setkání občanů a obcí Mikroregionu Hvozdnice. Tato akce proběhla na fotbalovém hřišti v Jakartovicích. Žáci naší školy byli osloveni, aby na této akci vystoupili.

Po dobrodružné jízdě historickým autobusem a krátkém slavnostním zahájení se představili s operetkou Budulínek a tanečním vystoupením „Buchet je spousta“. Mezi těmito vystoupeními zahrál žák 9. ročníku ZŠ v Melči Tomáš Sedláček na svou harmoniku. Po zaslouženém občerstvení, zakoupení pamlsků a zhlédnutí vystoupení ostatních účinkujících jsme se vydali zpět do Štáblovic. Doufáme, že si toto sobotní odpoledne užili nejen žáci, ale také rodiče, kteří se tohoto prvního setkání také zúčastnili.

Lenka Rychlá