• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Cyklistický závod

čen 06 2016

3. červnové odpoledne patřilo ve Štáblovicích cyklistickým závodům. Šikovní tatínci našich dětí, pan Michal Slanina a pan Radek Šabatka, pro děti připravili závodní trať na „Skalce“. Děti si tak mohly vyzkoušet opravdové cyklokrosové závody.

Trať vedla lesíkem, po louce i polní cestě. Byla technicky náročná, ale děti se s ní vypořádaly velmi dobře. Celkem 15 dětí soutěžilo ve 3. kategoriích. Děti za svou snahu a bojovnost obdržely poháry, medaile, diplomy, muffiny a spoustu dalších cen. Závody se všem líbily a už nyní se těšíme na další, již 3. ročník této akce. Krásné páteční odpoledne jsme zakončili opékáním buřtů. Velké díky patří manželům Slaninovým a Šabatkovým, paní Žídkové a panu Knoppovi, paní Hulvové, panu Ruskovi a fa SALVATOR za věcné dary a spolupráci na této úžasné akci.

Kateřina Klímková