• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Děti ze Štáblovic v ZOO Ostrava

kvě 30 2016

V pátek 27. 5. 2016 se děti ze ZŠ a MŠ ve Štáblovicích vypravily na školní výlet do ZOO v Ostravě. Všichni jsme obdivovali krásu živočišné říše, ale i samotné zoologické zahrady, která se neustále mění a renovuje. Nejmladší děti čekal výukový program „Sloni“ (seznámily se s chobotnatci, zvláštnostmi jejich těla, zajímavostmi jejich života), starším dětem proběhl výukový program v pavilonu žiraf. Počasí nám vyšlo a výlet se nám všem líbil.

Poděkování patří zastupitelům obce Štáblovice, kteří nám tento školní výlet darovali jako odměnu za „vánoční koncert“ v kostele.

Text a foto: Karin Lhotská, Mgr. Lenka Rychlá