• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Spaní ve školce

čen 28 2018

Také letos se předškoláci z mš  Štáblovice těšili na dobrodružné noční spaní ve školce. V pondělí 25. 6. se děti sešly ve tři hodiny odpoledne  a společně s p. učitelkami se vydali na 4 kilometry dlouhý pochod směrem na Benkovice a dále přes Vendelín zpět do Štáblovic na hřiště.

Číst dál: Spaní ve školce

Výtvarná soutěž ve Vítkově

čen 22 2018

Sedm dětí z Mateřské školy v Melči a děti z Mateřské školy ze Štáblovic se zúčastnily výtvarné soutěže na téma Život ve škole aneb poznání je zázrak, kterou vyhlásila Místní akční skupina Opavsko z. s., v rámci projektu MAP Opavsko.

Číst dál: Výtvarná soutěž ve Vítkově

Červen ve Štáblovicích

čen 18 2018

Na začátku června čtvrťáci jeli na dopravní hřiště do Oder, kde měli možnost získat průkaz cyklisty. Čekal je nejen písemný test, který prověřil jejich znalosti, ale také jízda na dopravním hřišti, kde se předvedli se svými cyklistickými dovednostmi.

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ nejstarší školáci celý týden chodili do mateřské školy, kde vždy před spaním malým kamarádům předčítali pohádky.

Číst dál: Červen ve Štáblovicích

Dopravní hřiště v Malých Hošticích

čen 18 2018

Dopravní hřiště v Malých Hošticích navštívily starší děti z Mateřské školy Štáblovice a Melč. Cílem této akce bylo získání a ověření základních vědomostí a dovedností nezbytných k bezpečnému pohybu na silnici i v jejím okolí, získání základních znalostí pravidel chování účastníků silničního provozu a chodců.

Číst dál: Dopravní hřiště v Malých Hošticích

Sportovní hry mateřských škol - 8. ročník

čen 15 2018

Ve středu 13. června 2018 se děti Mateřských škol Melč a Štáblovice setkaly v tělocvičně, aby změřily své síly v pěti sportovních disciplínách.

Číst dál: Sportovní hry mateřských škol - 8. ročník