• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Tvoření ze dřeva

úno 24 2020

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 jsme ve škole zrealizovali "Tvoření ze dřeva". Vše zajistila organizace MAP Vítkovsko. Žáci si vyzkoušeli dovednosti potřebné ke spojování jednotlivých dřevěných dílů. Odměnou pro ně byly výrobky, které si odnesli domů. Akce byla zdařilá a děti tvoření ze dřeva velmi bavilo. 

Ekotým

Leden v ZŠ Štáblovice

úno 16 2020

V pondělí 6. ledna 2020 nás překvapily děti ze štáblovické mateřské školy. V doprovodu Tří králů nás potěšily koledou a sladkými perníčky, které nám přinesly do školy.

 

Číst dál: Leden v ZŠ Štáblovice

Advent v mateřské škole Štáblovice

pro 21 2019

Po šesti trvajících týdnech rekonstrukce tělocvičny jsme měsíc prosinec zahájili prvním pondělkem v nově opravené třídě Hvězdiček. Vyzdobenou třídou jsme mohli přivítat adventní čas a nastala vánoční nálada i u nás v mateřské škole.

Číst dál: Advent v mateřské škole Štáblovice

Říjen v mateřské škole Štáblovice

lis 13 2019

 

Měsíc říjen jsme zahájili v mateřské škole Štáblovice projektovým týdnem „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“. Před výletem do opavského útulku a Mini Zoo v Opavě proběhla materiální sbírka pro psy a kočky. Tato sbírka byla předána opavskému útulku, který děti navštívily první říjnový pátek. Během celého týdne se děti seznamovaly nejen se zvířaty, jejich mláďaty, ale také s jinými zajímavostmi týkající se právě života zvířat.

Číst dál: Říjen v mateřské škole Štáblovice

První den ve škole

zář 04 2019

Dne 2. září 2019 jsme se sešli na dolní budově naší školy při slavnostním přivítání 22 nových prvňáčků. Děti a jejich rodiče přivítala nejen třídní učitelka Mgr. A. Vavrečková, ale také ředitel školy Mgr. P. Piskovský a starosta obce M. Urbanský.

Číst dál: První den ve škole