• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

První den ve škole

zář 04 2019

Dne 2. září 2019 jsme se sešli na dolní budově naší školy při slavnostním přivítání 22 nových prvňáčků. Děti a jejich rodiče přivítala nejen třídní učitelka Mgr. A. Vavrečková, ale také ředitel školy Mgr. P. Piskovský a starosta obce M. Urbanský.

Číst dál: První den ve škole

Červen v mateřské škole Štáblovice

čec 03 2019

Nastal konec školního roku a vytoužené prázdniny. Ohlížíme se za posledními školní dny v naší mateřské škole. Červen začal vydařeným výletem do Valašské dědiny nejrozsáhlejšího areálu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Při expozici muzea v přírodě si děti prohlédly hospodářské usedlosti, salašnické stavby, větrný mlýn, kovárnu, roubené stavení školy, kostel či pasoucí se dobytek. Toto vše děti viděly na vlastní oči a zároveň se podívaly do interiérů obytných domů, které zachycovaly způsob tehdejšího bydlení. Na vlastní kůži si vyzkoušely manuální práci. Můžeme jen s radostí dodat, že se výlet vydařil a počasí nám přálo.

 

Číst dál: Červen v mateřské škole Štáblovice

Červen v ZŠ Štáblovice

čen 27 2019

Na začátku června jsme se v rámci školního výletu vydali do Rožnova pod Radhoštěm. Zde jsme ve Valašském muzeu v přírodě absolvovali výchovně vzdělávací program s názvem Obecná škola. Zasedli jsme do školních lavic a pod vedením pana řídícího si vyzkoušeli, jak probíhala výuka před 120 lety.

Číst dál: Červen v ZŠ Štáblovice

Sportovní hry mateřských škol

čen 26 2019

V pátek 14. června 2019 od 9. 00 do 11. 30 hodin proběhl v tělocvičně školy již 10. ročník Sportovních her mateřských škol Melč a Štáblovice.

Číst dál: Sportovní hry mateřských škol

Květen v Mateřské škole ve Štáblovicích

čen 18 2019

Měsíc květen přináší více sluníčka a barevných květů, které s láskou darujeme našim nejbližším. Druhou květnovou neděli slavíme Den matek, a proto jsme pro naše seniory, babičky a maminky připravili spolu se základní školou vystoupení s názvem „Voda – zdroj života“. Nemalé překvapení bylo vystoupení tatínků se svými dcerami, které všechny dojalo k slzám. Každý z dětí vystupoval, každý se snažil, každý obdaroval svou maminku kytičkou, dárky a sladkou pusou.

Číst dál: Květen v Mateřské škole ve Štáblovicích