• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Prosinec ve Štáblovicích aneb co se dělo ve školce

pro 21 2018

Prosinec byl opravdu kouzelný. Událo se toho opravdu mnoho. Naučili jsme se krásné básničky pojící se s Mikulášem a přicházejícími Vánocemi, zpívali jsme koledy a připravovali jsme se na naše velké vystoupení – vánoční koncert v kostele Svatého Vavřince.

 

Číst dál: Prosinec ve Štáblovicích aneb co se dělo ve školce

Adventní setkání ve Štáblovicích

pro 10 2018

V sobotu 8. prosince jsme se sešli v kostele sv. Vavřince ve Štáblovicích, kde v podání žáků mateřské a základní školy zazněly písně, koledy a básně. Poté si žáci s hudební skupinou Adventband zazpívali písničky, v jejichž textech společně probudili první hvězdu, rozvlnili vlny řeky, odeslali přání do nebes a pokusili  se lásku pochopit srdcem.

Číst dál: Adventní setkání ve Štáblovicích

Listopad v mateřské škole

pro 03 2018

Měsíc listopad byl pro děti z Mateřské školy ve Štáblovicích plný zážitků a získávání nových zkušeností. Na začátku měsíce se děti z mateřské a základní školy prezentovaly svými výtvarnými výrobky na výstavě „Ovoce a zeleniny“ ZO ČSZ v Kulturním domě ve Štáblovicích. Zapojili jsme se i do výtvarné soutěže „Vánoční zvonek“, který pořádala Zemědělská škola v Opavě a vyhlásili jsme v rámci celé školy soutěž s názvem „Ozdobme si stromeček“ pro rodiče a děti o nejkrásnější a nejoriginálnější ozdobu na vánoční stromek.

Číst dál: Listopad v mateřské škole

Listopad ve štáblovické škole

pro 02 2018

Po dvou letech jsme opět vytvářeli výrobky pro výstavu, kterou organizoval  místní zahrádkářský spolek. Snažili jsme se ukázat, že žáci školy jsou šikovní a zvládají vyrobit spoustu pěkných věcí na podzimní téma. Děkujeme organizátorům za pozvání na tuto akci.

V pondělí 12. 11. jsme vyjeli autobusem do Opavy, kde jsme měli domluvenou exkurzi ve Slezské tvorbě. Pozorovali jsme pracovnice při výrobě baněk od počátečního foukání skla až po konečné zdobení. Žáci měli možnost si svou baňku nazdobit a odnést domů. Mnozí z nás neodolali a nakoupili si pěkné vánoční ozdůbky v místním obchodě.

Číst dál: Listopad ve štáblovické škole

Září ve Štáblovicích

lis 13 2018

První školní měsíc v mateřské škole je za námi a my se můžeme jen ohlédnout, co nám přinesl. V druhém zářijovém týdnu si děti mohly změřit svou rychlost v běžeckých závodech – „ČOKOLÁDOVÁ TRETRA“. Dobrá nálada u dětí vládla již od rána a na samotné závody se všechny děti těšily. Ve skvělé náladě závodilo 31 dětí, které si užívaly nejen slunečného dne, ale také sportovní atmosféry. Z každé věkové kategorie byly odměněny nejrychlejší děti medailí a sladkou odměnou. Aby to ostatním dětem nebylo líto, že nevyhrály, sladká odměna a medaile za účast byla připravena i pro ně. No kdo ví, třeba z těchto dětí vyroste budoucí atlet.                                                                                                                                               BEZPEČNOST – toto téma bývá hodně diskutované a je třeba si jej neustále připomínat. Česká republika zaujímá ve statistikách dopravní nehodovosti a úrazovosti velmi nepříznivé postavení. Děti jsou mimořádně ohroženou skupinou, neboť se stávají účastníky dopravy v době, kdy jejich psychický ani fyzický vývoj není ukončen. S tímto pojmem se u nás v mateřské škole setkáváme v běžných situacích takřka denně. Ve středu 19. 9. 2018 jsme tento den pojali trochu netradičně, zaměřili jsme se na dopravní bezpečnost a prevenci. Děti si již v ranních hrách hrály na řidiče, policii, dodržovaly bezpečnost silničního provozu, učily se přecházet cestu, poznávaly dopravní značky a vyzkoušely si mnoho jiných aktivit souvisejících s bezpečností, dopravou a prevencí. A co napsat k tomuto dni závěrem? Možná za odměnu nebo splnění všech úkolů, se děti po odpolední siestě dočkaly nového přechodu pro chodce před mateřskou a základní školou. Tohle byla krásná tečka na závěr.                                                                                                                                                  Koncem září se začalo ozývat podzimní počasí a vítr začal rozfoukávat listy. Proto jsme nechtěli nechat draky, aby leželi někde v koutě a uspořádali jsme DRAKIÁDU. Poslední úterní dopoledne, vyrazily děti z mateřské školy se svými draky a zkoušely, čí drak vzlétne výše. Některým dětem létal vysoko, jinému méně, něčí drak dokonce přistál ve větvích stromů. Konec dobrý, vše dobré. Všechny draky si děti odnesly domů pro příští vzlétnutí. A nejen to, k tomu ještě pěkný diplom a sladkou odměnu.