• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

VÝJEZD DO POLSKA

čec 06 2017

Předposlední červnovou středu vycestovalo 46 žáků 7. – 9. ročníku do Polska za poznáním minulosti evropského rozměru. Konkrétně se jednalo o návštěvu koncentračního tábora v Osvětimi a polského velkoměsta Krakov. Zatímco prvně jmenované místo žáky otřáslo a tváří v tvář mohli vidět zločiny proti lidskosti, resp. porážku demokracie, a vítězství nacismu, resp. rasismu.

 

Odpolední komentovaná procházka bývalého polského hlavního města byla naopak půvabným setkáním s městskou architekturou od románského údobí až po současné moderní stavitelství. Zcela právem je tedy město Krakov zařazeno pod UNESCO, tedy památky světového kulturního dědictví. Nežli budou citovány některé z postřehů žáků, je třeba poděkovat Klubu rodičů, který výjezd do Polska umožnil svým významným finančním přispěním.

Nejděsivější zážitek byly vlasy, boty, kufry. Bylo hrozné dívat se na vlasy, které kdysi někomu patřily, na kufry, ve kterých si lidé dovezli ty nejdůležitější věci, na boty, ve kterých někdo chodil.

(Kateřina J., VII.A)

Nejkrásnější zážitek byl Krakov, hlavně jaké tam byly památky. Celkově to město bylo krásné.

(Vendula H., VII.A)

Jsem velmi ráda, že jsem měla tu příležitost do Osvětimi a Krakova jet. Bylo to náročný, ale krásný výlet.

(Marie Ž., VII.A)