• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

RODINA BLÍŽ ŠKOLE

čec 04 2017

Patnácté červnové odpoledne patřilo tradičnímu setkání učitelů, rodičů a jejich dětí. V příjemném a sluncem zalitém prostředí školní a obecní zahrady rozkládající se u dolní budovy školy se všichni zainteresovaní přišli pobavit.

 

Děti se bavily díky netradičním soutěžním disciplínám (pocitový chodníček, laserová stezka, stavby z písku, skákání v pytli, křížovky a puzzle), rodiče a učitelé se bavili nejenom o škole, ale i přišlo i na slova z běžného života. Nejvytíženějším dětským místem bylo opět stanoviště s malováním na obličej, letos doplněným o „tetovací studio“, a místem, které navštívilo suverénně nejvíce účastníků, byla zase slaďoučká čokoládová fontána. Pohodu a klid vneslo do celé akce rovněž společné posezení u táborového ohně. Za organizací celé akce stojí členové Klubu rodičů a právem jím náleží veliké díky.