• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Olympijský běh

čen 29 2017

Celosvětová oslava Olympijského dne, který se v České republice tradičně slaví běháním, se uskutečnil ve středu 21. června 2017 i na naší škole.

V celé České republice bylo vybráno celkem 50 000 zaregistrovaných žáků základních škol, kteří odstartovali na pokyn z Radia Junior v 10.15minut. Z naší školy odstartovalo v daný čas 200 běžců na fotbalovém hřišti SK Sokol Melč a ve Štáblovicích závod dlouhý 1000 metrů.Všichni účastníci pak po doběhnutí do cíle obdrželi od svých učitelů upomínkovou medaili, účastnický list od partnera Koh-i-noor a 1ks tyčinku Corny Milk. Nejlepší jednotlivci pak ještě obdrželi k tomu věcné odměny. Závod se za pěkného počasí vydařil a pro naši školu byl jakousi pomyslnou tečkou za sportovní činnosti ve šk. r. 2016/2017.                VK