• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Červen ve školní družině Melč

čen 28 2017

Ani poslední měsíc ve školním družině naše děti nezahálely. Hned z kraje měsíce jsme uskutečnili orientační běh v obecním parku. Děti měly společnými silami posbírat v daném pořadí barevné žetony. V krásný slunečný den nás přijel potěšit a odměnit  za sběrové aktivity Prcek Pepíno se svým humorným představením.

Proběhlo poslední sportovní setkání  v tomto školním roce se školní družinou ve Štáblovicích v kopané. I když jsme nevyhráli, vyhráli jsme na plné čáře ve sportovním chování. V posledním týdnu jsme přivítali návštěvu až z daleké Afriky. Jelikož se účastníme každoročně projektu Kola pro Afriku, mohli jsme na půdě školy přivítat nefalšovaného černocha z Gambie pana Junuse s dobrovolnicí. Ukázal nám, kam a jak byly investovány peníze, které jsme v tomto projektu vybrali. Ještě děti získaly šerifské odznaky  za své detektivní umění v dobrodružné hře Ježek Trampík na divokém západě. Školní rok zakončíme opékáním na školním pozemku a hurá na prázdniny.

zapsala: Steckerová Zdeňka