• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Odbíjená 2017

kvě 08 2017

Naše škola se zúčastnila okresních finále v odbíjené starších žáků a žákyň v rámci Okresní sportovní ligy 2016/2017.

Starší žáci po vyrovnaných utkáních se sportovní školou Opava  E. Beneše  a ZŠ Opava Otická skončili na 3. místě ve skupině a celkově pak na 7. místě v okresním finále. Starším dívkám pak chybělo trošičku štěstí, aby postoupily do závěrečných finálových bojů. Děvčata doslova smetla ZŠ Opava E. Beneše, ale v rozhodujícím utkání s Mendelovým gymnáziem Opava těsně prohrála až ve zkrácené hře 17:15, když po celou dobu měly naše hráčky utkání pevně v rukou. Celkově tak skončily na 5. místě v okrese Opava. I přesto patří dívkám velké díky za předvedené výkony. Celé družstvo starších dívek pak bylo odměněno ředitelstvím za velmi dobrou reprezentaci naší školy.                                                                                               VK